اهمیت رعایت بهداشت در محیط کار

چرا باید در محل کار بهداشت فردی را با جدیت رعایت کنیم
همانطور که می دانید رعایت کردن درست بهداشت فردی از بیماری ها جلوگیری مب کند و باعث می شود که افراد در سلامت کامل بمانند. این کار در میط کار شکل دیگری پیدا می کند و بسیار جدی تر باید رعایت شود چرا که در محل کار خطرات بیشتری افراد را تهدید می کند، بنابراین باید به خوبی بهداشت را رعایت کرد تا از این جهت سلامت تضمین شود. سعی داشته باشید که روزی چند بار دستانتان را بشویید به خصوص اگر که در محل کارتان با مواد شیمیایی سر و کار دارید. در صورت بروز مواردی همانند حساسیت های پوستی سریعاً مورد را به سرپرست خود اعلام کرده و به دکتر مراجعه کنند تا مشکل پیش آمده واگیردار نباشد و دیگر همکاران را تهدید نکند.


پاکیزگی و رعایت بهداشت باعث می شود که میکروب و باکتری ها رشد نکنند و باعث بروز بیماری ها نشوند که البته با این راه سلامت همکاران را نیز می توان حفظ کرد. جدا از همه این موارد با رعایت بهداشت فردی می تواند محیط کار سالم و بسیار خوبی را برای خود و همکاران ایجاد کرد.
نکته ای که نباید از ذهن برد و باید به خوبی هر لحظه به فکر آن بود، اینکه در طول روز باید چندین بار دستان خود را بشویید. شستن مرتب دستان نه تنها از بیماری ها جلوگیری می کند و یکی از مهمترین نکات رعایت بهداشت فردی است، باعث پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا نیز می شود.
باید به خوبی دقت داشته باشید که چنانچه کار شما با مواد شیمیایی و سمی است باید به خوبی و روزی چندین مرتبه دستان خود را بشویید. تماس با مواد سمی، شیمیایی، مواد آفت کش که برای گیاهان و محصولات کشاورزی استفاده می شود ممکن است باعث خارش دست و حساسیت های پوستی شود. بنابراین در هنگام کار با این مواد باید دستکش ایمنی به دست داشته باشید و مرتب دستان خود را بشویید.

پیشنهاد می شود هرروز پس از کار دوش بگیرید و جاهایی همانند لای انگشتان خود را به خوبی بشویید تا مواد در آنجا باقی نماند. چنانچه در محیطی کار می کنید که رطوبت دارد، باید چندین لباس و تجهیزات ایمنی داشته باشید تا اجازه دهید لباس های قبلی شما به خوبی خشک شوند تا بعد از آن مجدداً استفاده نمایید، چرا که ماندن رطوبت در لباس کار می تواند به راحتی قرچ های پوستی ایجاد کند. جهت شستن لباس های کار خود در منزل، لباس هایتان را با دیگر لباس ها نشورید و به صورت جداگانه آنها را بشویید. بهتر است قبل از بزرگ شدن مشکلتان می بایست به سرپرست و مسئول مربوطه اطلاع دهید و در اسرع وقت به پزشک مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *