خطرات احتمالی در زمستان و هوای سرد

خطراتی که در زمستان افراد را تهدید می کنند
همه ما می دانیم که زمستان و طوفان های زمستانی تا چه اندازه می تواند برای زندگی ما خطرناک باشد، بنابراین در زمستان ها می بایست کارهایی انجام دهیم که سلامت ما حفظ شود. چنانچه در محل زندگی شما هوا به شدت سرد می شود و برف و باران می بارد، بنابراین می توان گفت که خطرات بسیاری شما و زندگی شما را به خطر می اندازد. ممکن است که شما در ناحیه ای زندگی کنید که هوای آنجا معتدل باشد ولیکن قصد سفر به مکان های سرد داشته باشید، باید بدانید چه چیزهایی نیاز دارید و چطور می بایست از خودتان محافظت نمایید.


طوفان هایی که معمولاً با بادهای شدید و برف های سنگین همراه هستند، می توانند خطرات بیشتری برای افراد داشته باشند چرا که می تواند درختان را از جای خود در بیاورد و یا باعث سقوط و پرتاب اشیاء شود. در زمستان های مشهور به طوفان های یخی می تواند به شدت خطرناک باشد چرا که با انباشته شدن برف روی سیم های برق و تجهیزات برقی اختلال در برق رسانی ایجاد خواهد شد، همچنین ممکن است سیم و کابل های برق پاره شده و به زمین بیافتد که خطرات بسیار زیادی را برای افراد آن محدوده را در پی خواهد داشت.


حتماً دیده اید در یخبندان های زمستانی رانندگانی را که کنترل خودرویشان از دستشان خارج می شود و آسیب های جدی ممکن است به خود و خودرویشان و البته به محیط و افراد اطراف خود وارد نمایند. پیاده رو ها نیز می توانند صدمه هایی ببینند. این خطرات برای افراد عادی است که در خیابان ها مجبور به تردد هستند، افرادی که کارشان در محیط های باز می باشد و یا در محیط های سرد کار می کنند خطرات متفاوتی آنها را تهدید می کند. باید با استفاده از تجهیزات ایمنی و صد البته لباس کار مناسب برای محیط های سرد از هرگونه خطری جلوگیری کرد. کارفرماها و مسئولین برای افرادی که در فضای سرد مشغول به کار هستند باید تمامی تجهیزات ایمنی لازم را تهیه نمایند.


بهتر است به جای استفاده از لباس های کار معمولی از لباس کار سردخانه استفاده کنید تا به بدن شما آسیبی وارد نشود چرا که این نوع لباس ها به نحوی طراحی شده اند که تا حد زیادی حرارت بدن را در سرمای شدید حفظ می نماید و از یخ زدگی بدن جلوگیری می کند. تجهیزات لازم دیگر که باید در سرما حتماً از آنها استفاد نمایید عبارتند از: کلاه ایمنی، دستکش و کفش های مخصوص که تمامی آنها باید ویژه زمستان و هوای سرد باشند. توجه داشته باشید که لباس پوشیدن زیاد برای کار مناسب نیست چرا که پوشیدن زیاد لباس مانع از کار کردن درست می شود و به عبارتی جلوی دست و پای شما گرفته می شود و تعادل شما بهم خواهد ریخت. بهتر است به جای استفاده از چندین لایه لباس زمستانی و ضخیم از لباس ها و تجهیزات مناسب برای زمستان استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *