لباس کارگران معدن شامل چه ویژگی هایی است

ویژگی های لباس کارمعدن

کفش ایمنی معدن


یکی از تجهیزات لباس کار معدن، کفش ایمنی ست. در معدن بخاطر حضور خطرات بیشماری که وجود دارد استفاده از تجهیزات ایمنی امری ضروری است.
تجهیزات لباس کار معدن شامل کلاه ایمنی، دستکش ایمنی، چکمه، بالشتک محافظ و … باشد. تمام کارگران معدن قبل از ورود به معدن باید تمام تجهیزات مورد نیاز خود را به همراه داشته باشند. البته این قانون فقط شامل کارگران نیست و کارفرمایان نیز باید از این قانون پیروی کنند. این قانون صرفا برای امنیت شما ثبت شده است.

مشخصات لباس کار معدن


لباس کار کارگران معدن باید از لباسی استفاده کنند که در شی هم به راحتی قابل تشخیص باشند. استفاده از رنگ های نارنجی و سبز می تواند انعکاس زیادی را ا خود نشان دهد.
جنس لباس کار معدن باید مقاوم باشد.مقاوم در برابر سایش به این دلیل که کار در معدن یکی از سخت ترین شغل های دنیاست. از این رو می توان از جنس چرم ضخیم در برابر سایش و پوسیدگی استفاده کرد اما نباید از پارچه هایی مانند کولار و نایلون بالستیک که مقاومت کمتری دارند استفاده کرد. اما مشکلی که وجود دارد چرم را نمیتوان در هوای گرم استفاده کرد. به همین دلیل باید از لباس هایی استفاده شود که کمترین سایش را داشته باشد و علاوه بر آن بدن در آن بتواند به بهترین نحو قرار گیرد و دمای بدن در آن کنترل شود.
همچنین لباس کار معدن باید محافظ باشد در برابر عناصر هوا. هوای شدید گاهی اوقات می تواند شرایط کار را غیر قابل تحمل کند. از ویژگی های لباس مناسب این است که لباس باید ما را در برابر باد، باران و سرما محافظت کند.

تجهیزات ایمنی کارگران معدن


کفش ایمنی معدن
کلاه ایمنی: یک کلاه تمام صورت باید بیشترین محافظت را از صورت و سر داشته باشد. بیش از نیمی از آسیب های کارگران بر اثر افتادن و ضربه سنگ است.
دستکش ایمنی: دستکش ایمنی برای کارگران معدن باید بطور اختصاصی برای معدنکاران طراحی شده باشد. معمولا از جنس چرم، بند ناف یا کلار یا برخی از این ترکیبها استفاده می شود. استفاده از دستکشهایی که از مچ دست محافظت می کنند نیز ضروری است.

ژاکت: به طور کلی یک ژاکت باید از چرم، نایلون بالستیک، کورودورا، کورلار و همچنین سایر مصنوعات ساخته میشود . بیشتر کاپشن های کارگران معدن شامل بالشتک هایی مخصوص آرنج، ستون فقرات و شانه ها هستند.

شلوار: شلوار نیزز باید از همان مواد کاپشن باشد. جهت استفاده از کاپشن بسیار مهم است که از زانوها و باسن محافظت نماید. جنس شلوار بهتر است از جنس جین باشد.

ویژگی های کفش ایمنی معدن

کفش ایمنی معدن باید شامل مشخصاتی چون موارد زیر باشد.
مقاوم در برابر اشیای تیز
مقاوم در برابر جریان الکتریسیته

تولید لباس کار آردم

فروشگاه ایمن پوش آردم با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه تولید و فروش لباس کار آماده ارائه خدمت به کارفرمایان، مدیران کسب و کار، مدیران کارخانجات، بیمارستان ها، لباس کار معدن، لباس کار شرکت نفت، لباس کار صنعتی، لباس کار حراست و … می باشد. جهت دریافت مشاوره و سفارش محصول و همچنین اطلاع از قیمت لباس کار معدن می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس و نسبت به خرید خود اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *